Evropsko srečanje mladih

To nedeljo nam bo pri obeh svetih mašah spregovorila prostovoljka taizejske skupnosti, ki je del mednarodne ekipe za pripravo Evropskega srečanja mladih  – Anna Vilka iz Latvije.

Evropsko srečanje mladih že nekaj desetletij poteka po različnih evropskih mestih. Letošnje že 46. po vrsti bo v Ljubljani v času od 28. 12. 2023-1. 1. 2024.  Srečanja se vsako leto udeleži več tisoč mladih iz vse Evrope, da bi skupaj molili, se povezovali in spoznavali lokalno okolje. Tudi v naši župniji bomo gostili nekaj teh udeležencev, ki si želijo, da jih sprejmemo na svoje domove, v naše družine. V ta namen bomo v naši župniji zbrali organizacijski odbor, ki bo koordiniral dogajanje.

Anna nam bo predstavila predvideno dogajanje na glavnem prizorišču v Stožicah in po različnih cerkvah po Ljubljani, kjer bodo potekale popoldanske molitve, pa tudi predviden program za župnije, ki naj bi ga predstavili udeležencem, ki bodo gostovali v našem kraju.